Be Original
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


We are a team and we will always be together for better or for worse ...
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Un forum dedicat tuturor fanilor anime și fan fiction din România. Alătură-te și tu în familie !

 

 Fall in Love

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Nutella>.<
Administrator
Administrator
Nutella>.<


Mesaje : 364
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Pe aici...pe net :D

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeLun Feb 03, 2014 2:03 am

Hei, uitati-ma ca am venit si cu o noua poveste, o mai am si pe alt site. Wattpad, si m-am gandit sa o pun si aici, va anunt de pe acum ca am dialog mai mult desi stiu ca nu ar trebui, dar asa am facut...Gomensai...Sper sa va placa, spor la citit !

Capitolul 1


- E o prostie !
- Eeee, de ce spui asta Krysten, este doar un joc.
- Docmai de aceea.
- Ahhhh, lasa-ma sa il fac, stiu ca si tu vrei.
- Baka !! Eu nu ma voi juca porcaria asta.

Clopotelul suna. "Un sunet destul de deranjant dar asa nostalgic, familiarizata cu el de la gradinita...cred ca iar ma voi pierde printre amintiri"

- Hei, Jons !
- Ce vrei Smith ?

Acesta imi pune in fata o foaie pe care scria numele jocului aluia tampit, iar mai jos scria Eiden Smith si Krysten Jons.

- Ce ?! De ce ai facut asta ?
- Pentru ca imi place sa vad fata ta rosind. imi spune aceste lucruri la ureche, urmate de un zambet perfect, fata mea devine rosie iar inima incepe sa imi bata foarte repede.

- Chiar daca ai facut asta, eu tot nu ma voi indragosti de tine, stiu ce vrei defapt. spun asta uitandu-ma in jos.

Simnt mana lui care este pe capul meu, imi ridic privirea si ii intalnesc ochi aceeia intunecati si care ma fac sa ma pierd. Mana sa a ajuns acum pe obrazul meu care inca rosea si....acesta se apleaca spre mine pentru am fura un sarut...

- Oprestete, ce vrei sa faci ?
- Nimic.

"Nimic, nimic, tocmai ce vroia sa ma sarute de fata cu toata lumea si pana la urma ce e cu baiatul acesta, acum cateva ore pentru el eram invizibila si acum, oare ce a patit ?"

- Jons, nu mai visa o sa intarziem la ore.

Acesta ma apuga de mana si ma trage dupa el. "Oare, nu nu are cum... " Ajungem in clasa si se aseaza fiecare in banca. Prietena mea Mya sta cu mine ora aceasta, nu era mare scofala, aveam dirigentie asa ca profu' de istorie a inceput sa discute cu noi ca si cum am fi de aceeasi varsta.

- Domnisoara Jons, la ce tot va ganditi ?
- La nimic domnule.

Instinctiv imi arunc privirea catre el si vad ca se uita bland si dulce la mine, rosesc putin dar observ ca pe fata sa apare un zambet si atunci m-am cam enervat si incepusem sa ii arunc fulgere din priviri.

***
- Domnisoara Jons este rugata sa se indrepte catre scoala generala, fratele tau iar face pronleme.

- Offf Kevin....
- Haide Kryss dute, cine stie ce a mai facut sosia ta in miniatura si varianta baiat.
- Sa sti ca ai dreptate. spun asta si amandoua incepem sa radem ca doua fraiere, dar simtindu-ne bine.

***

"Mya imi este cea mai buna prietena, mai este si Denissa, dar cu ea nu am mai vorbit de cateva zile pentru ca a lipsit de la ore, oricum stiu ca ma pot baza pe Mya, a da sa va spun cum arata, pai este frumoasa in primul rand, parul ei este de un negru ca de carbune iar ochi sai sunt albastri, intoarce aproape orice privire. Da, am spus aproape pentru ca mai sunt si eu pe acolo, dupa parerea mea, noi suntem cele mai tari"

Ajung la generala si ma indrept inspre biroul directoarei, deja imi amintesc cu era dusa mai mereu acolo pentru ca faceam nazbati, ei bine nici acum nu m-am potolit ca sa spun asa, insa am crescut.

***
"Knok, Knok"

-Intra, a domnisoara Jons ma bucur ca ati venit, luati un loc.
- Hei Kevin !
- Hei !
- Domnisoara, stiti ce a facut fratele domneavoastra ?
- Nu daca nu imi spuneti.
- Si-a batut joc de mancarea de la cantina incepand o bataie cu aceasta.
- Pai doamna directoare :ma ridic eu de pe scaun: ce vreti sa le faceti copiilor daca doamna de la cantina gateste oribil, adica mancarea ei mi-a bantuit copilaria .
- Domnisoara...
- Scuzati-ma dar acest lucru nu este ceva ce merita pedeapsa asa ca ma voi intoarce la scoala pentru ca mai am ore.

Ii fac cu ochiul lui Kevin apoi imi fac marea iesire din biroul directoarei, lasand-o pe aceasta sa imi stige numele de familie incontinu.
"Cred ca nu il va uita niciodata"

Ma indrept inapoi spre scoala fiindca mai aveam o ora si anume desenul, imi placea, adica era o ora in care nu mai era deranhata si pusa sa fac legea daca pot spune asa, dar lucrul care il faceam era sa ii impac pe prieteni mei cand se certau.

***

- Pastelul culorilor este cea mai importanta parte intr-o pictura, mari pictori il foloseau de nenumarate ori.

:in soapta cat profa preda:
- Mya !
- Ce ?
- Nu vrei sa schimbam locurile ?
- Bine Eiden, dar doar ora aceasta.
- Da...

Vad ca Mya se muta de langa mine, si in locul sau vine el.
"Arata asa bine, cum de se intampla asta, pana acum nici nu ii dadeam importanta si acum..."

- Iar visezi Jons ?
- Baka, de ce ai venit langa mine ? si il lovesc in cap cu pumnul, dar nu tare ci doar ca avertisment.
- Te deranjeaza ?
- Hmm...uhh...

Acesta isi trece o mana prin parul sau brunet frecandu-se in zona lovita de pumnul meu. Eu imi dezlipesc ochi de culoarea verde galbui de la corpul sau si mi adancesc in desenul pe care il faceam.

- Sti, la parul fetei ar fi bine sa folosesti galben, ca sa fie ca al tau.
- De ce as face asta ?
- Pentru ca ar semana cu tine si ar fi mai popular decat MonaLissa.

"Iar incep sa rosesc, baiatul asta ma enerveaza asa de tare, nu, nu ma enerveaza, e altceva, dar ce ? "

***
Orele s-au terminat iar acum am ajuns acasa. Chiar m-a obosit ziua de astazi, Kevin este la el in camera pai poate voi putea sa adorm si eu un pic, dar inainte sa ma schimb. Urc in camera mea, era asa in stilul meu, imi placea mult cum arata camera mea. Multe lucruri nu aveam cum ar fi papitoaie sau alte chesti, nu, eu eram mai mult cu jocurile desi cel in care sunt implicate il urasc din tot sufletul. Nici macar nu are logica, de ce sa fiu obligata sa ma indregostesc de baiatul pe care il aleg sau invers. Ce joc stupid....
Sa revenim la camera mea, pai am pereti de un bej obisnuit, un pat, multe perne in toate culorile posibile, un birou in care am leptop-ul si deasupra o mica biblioteca, iar pe peretele principal am o capodopera facuta din grafiti....am un alt perete, cel din spatele patului meu care este plin de poze taiate si puse ca intr-un puzzle super tare, si am in coltul cu peretele desenat un hamac in care sa ma relaxez. Noptiera este langa par iar comoda este langa birou.
Ma indrept catre comoda si imi scot hainele cu care voi fi imbracata astazi, deoarece mai este o luna si vom lua vacanta de vara, afara este foarte cald iar eu imi aleg o pereche de pantaloni scurti negri, un maieu gri cu un scris alb, imi iau ciorapei pana aproape de genunchi si imi prind parul intr-un coc neglijent. Imi azvarl uniforma in primul sertar al comodei si ma trantesc in pat.
Nu stau mult timp ca soneria incepe sa sune, ma indrept catre usa si cand o deschi ....
Sus In jos
https://ficuri13.forumgratuit.ro
5adistic
Administrator
Administrator
5adistic


Mesaje : 345
Data de inscriere : 24/08/2013
Localizare : În spatele tău...

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeLun Feb 03, 2014 8:46 am

Chiar mă întrebam când o să postezi odată ficul ăsta.
E minunat , să ști.
Mie una îmi place povestea și fazele haioase între Eiden și Krysten.
Sunt așa drăguți împreună I love you 
Sper să aduci nextul cât de curând !
Ja na Cool 
Sus In jos
Nutella>.<
Administrator
Administrator
Nutella>.<


Mesaje : 364
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Pe aici...pe net :D

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 1:21 am

Am adus si capitolul urmator...sper sa va placa OwO

Capitolul 2



Deschid usa si....
- Ce cauti aici Smith ?
- Pai nu trebuie sa petrecem timp impreuna, sau ai uitat Jons.

Acesta intra in casa fara sa astepte vre-o invitatie si se duce direct spre living, el il urmez deparca as fi la el acasa nu invers. Se aseaza pe canapea si cand sa ma pun si eu, acesta ma trage de mana, eu cazand pe abdomenul sau si stand cu mainile pe pieptul sai. Ii vad privirea aceea care nu se muta de pe chipul meu. Incep sa rosesc usor iar acesta isi da capul pe spate, asteptand parca sa il iau in brate. Stau un moment in acel loc, simtind parfumul sau care imi inunda narile.
Ma ridic usor de pe el, vazand ca avea niste floricele si un film in mana, pana acum nu le observasem. Se ridica si se indreapta spre bucatarie, as fi vrut sa il opresc si sa ii spun sa plece insa nu puteam, parca vroiam totusi sa imi petrec timpul cu el.

- Ai vrea sa pui tu filmul.
- Bine.

Iau filmul si citesc titlul "Evil Dead" chiar vrea sa ne uitam la acest film, adica este super sadic si l-am mai vazut de cateva ori. Oricum era foarte frumos. Ii dau drumul si vad ca el deja facuse floricelele. Separe ca nu mai pot sa ma odihnesc mai ales cu el prin preajma.

***

Ma simnt asa obosita, nu cred ca mai pot sta treaza, ma uit la el si vad cat de prins este de film, dar tot se uita din cand in cand la mine tot cu acea privire. Ma uit la film, apoi la perna, apoi la film si in cele din urma ajung sa atipesc.

Povestea lui Eiden:
Vad ca deja ea nu mai poate sa stea treaza, cred ca e foarte obosita. Ma apropi de ea si o iau in brate. Esta asa firava dar totusi asa de artagoasa. Hmm... Aud cum mormaie ceva si ii dau drumul, invelind-o cu patura.
Pana la urma ma bucur ca am aleso pe ea pentru acest joc. Privirea mea nu se mai ducea in alta parte decat la ea. Chiar daca as fi vrut nu puteam sa ma uit la film, eram prea himnotizat de ea.
Deodata imi aud telefonul cum suna si am raspuns imediat pentru a nu o deranja.

- Da.
- Hei scumpule, unde esti ca mi-e dor de tine !
- Am niste treaba !
- De ce vorbesti asa cu mine, haide vino ca deja imi e cald.
- Lasa ca gasesti tu pe cineva, pa.
- Ei...

Am inchis telefonul pentru ca ea deja se trezise. Era asa de dulce incat nu imi puteam schimba felul in care o priveam. Se uita la mine si ince iar sa roseasca uitandu-se apoi in jos.

- Eu am sa plec.
- De ce ? Adica... Uh...
- Vrei sa mai stau ? ma uit la ea cu un zambet (scuzati-ma nu stiu ce vorbesc) pe fata, facand-o iar sa roseasca dar mai mult de nervi de aceasta data.
- Hai pleaca odata ! ma apuca de mana si ma trage afara.

Ajungem in dreptul usi iar privirile noastre se intalnesc din nou. Aceasta se uita atent la mine si cu o sigura miscare ma da afara. Pai singura optiune ramasa este sa plec.

Povestea lui Kryss:
Ma simnt cam ciudat ca l-am dat afara, dar oricum a stat prea mult aici. Vreau sa ma duc in camera mea pentru a-mi termina somnul dar aud cum usa de la intrare se deschide. Vad ca este fratele meu mai mare Jack asa ca spun un "Buna" si imi reiau drumul.
Fratele meu, pai ce as putea sa va spun despre el...este o bunaciune adica par blond tuns rebel si ochi albastri iar copul este bine facut. Pai nu ma plang, doar e fratimiu asa ca am cu cine semana. Scot un raset apoi ma arunc in pat lasandu-ma prada oboselii.

***

- Scoala-te somnoroaso !
- Lasa-ma sa dorm...
- Ba nu !

Fara sa mai apuc sa spun ceva, ma trezesc pe jos. Imi arunc privirea catre faptas si vad ca Jack se uita la mine si rade.

- Eu am plecat !
- Si ce-mi spui mie.

Tip eu sperand sa ma auda dar nu cred ca a facut-o pentru ca nu am auzit nici un comentariu. Ma ridic de pe parchet si arunc patura cu care eram invelita inapoi in pat. Fac o mica pirueta si ma indrept catre comoda de unde imi iau uniforma. Aceasta este compusa dintr-o camasa alba simpla, o fusta neagra, o palma peste genunchi si de un papion rosu, la baieti este cravata. Ma imbrac cu ea si imi fac ghiozdanul, aruncand cartile si caietele care imi foloseau in acea zi in el.
Cobor scarile si intru in bucatarie de unde il iau pe Kevin pentru al duce la scoala. Iesim din casa si vad o masina in fata casei.

- Ce faci aici Smith ?
- Am venit sa te duc la scoala Jons.
- Nu e...
- Haide, nu poti refuza.

Numai spun nimic si ma urc in masina. Cum de am acceptat asa usor, ce se intampla cu mine ? Deja nu stiu ce sa mai cred despre el, ma place sau doar vrea sa ne intelegem bine, dar mai e si jocul ala stupid.

***

L-am dus pe Kevin si ne-am indreptat spre liceu. Nu am vorbit deloc, a fost o liniste totala intre noi si nu se sparsese nici cand ajunsesem.
Separe ca el se duce la prieteni sai, da pana la urma nu stiu de ce vorbeste cu mine cand el deja sta cu Kim. Oricum stiu ca nu are cum sa fie ceva intre noi, chiar daca rosesc eu de cele mai multe ori cand sunt cu el, tot nu ma voi indragosti de el, sper...
Clopotelul suna din nou anuntandu-ne ca trebuie sa intram la ore. Aveam prima ora istorie deci nu prea ma stresam pentru ca eu chiar stiu la aceasta materie fara sa invat, prind din mers. Sunt trezita de catre domnul diriginte care intra la ora, el era tipul de profesor care gandeste si ca un elev, se pune in ambele locuri, chiar ma bucur ca acesta ne este diriginte.

- Buna dimineata elevi !
- Buna dimineata !

Acesta se aseaza la catedra si incepe sa ne predea. Dupa o ora in care toata clasa a facut liniste si a scris fara sa deranjeze, vocea profului se aude strigandu-l pe el.

- Eiden Smith, notele tale la aceasta materie sunt cam mici.
- Am doar un 4, domnule.
- Stiu dar la testul de maine cat crezi ca vei lua daca nu te pui pe invatat ! Eu stiu ca tu poti invata dar nu prea vrei, daca nu esti atent la mine cand predau si scri ca un robot, macar sa fi atent la Jons care toata ora a raspuns la intrebarile pe care le pun.
- Mereu sunt atent la ea !

Auzind asta, toata clasa a inceput sa spuna un " uuuu " asa gen interesant, iar eu ma uitam la el incepand iar sa rosesc.

- Pai daca esti atent la ea, nu ai vrea sa te mediteze. Macar pentru testul de maine ca sa te stimuleze.
- Chiar as dori asta, domn profesor.
- Cum ?!
- Incepand de astazi, Jons il vei medita pe Smith la istorie pentru a nu se mai ajunge in situatia de a ramane corigent la aceasta materie.

Eu nu mai aveam ca sa spun, am ramas si surprinsa si enervata in acealsi timp, eu sa dau meditati...profu' stie macar ca eu nu invat decat cand dau teste sau examene pentru ca la majoritatea prind din mers...mai putin matematica pe care o urasc. Dar revenind, eu nu pot medita pe cineva, nu am destula rabdare ca acea persoana sa inteleaga...Offf
Ma pun inapoi pe scaun si astept ca ora sa se termine si nu astept mult caci acelasi clopotel anunta sosirea pauzei.

- Domnisoara Jons este rugata sa se indrepte la scoala generala, fratele tau iar cauzeaza probleme.
- Wow, de doua ori intr-o saptamana, se pricepe micutul.
- Stiu, bine eu plec acum.

Si nu am mai asteptat raspunsul ei si am luat-o la fuga spre generala. Chiar cand dau coltul scoli pentru a iesi din institut, o mana puternica ma apuca de talie si ma trage spre el. Eu ma lovesc de pieptul sau bine lucrat si cand imi ridic privirea am observat ca era el. Privirea lui blanda si dragastoasa ma face sa ma intreb din nou "De ce ?? el are o prietena, si poate avea orice fata, de ce tocmai eu ?"

- Vin cu tine !
- Hmm...
- Iar visai Jons. Stiu ca sunt sexy si vrei sa ma vezi dezbracat dar nici chiar asa.
- Cum !?

Spun eu enervandu-ma...Acesta ma i-a de mana si ma trage dupa el pana la generala, eu tot drumul am incercat sa imi dezlipesc mana de a lui dar nu am reusit. Ajunsi acolo, l-am vazut pe Kevin care statea pe scaunul din fata biroului directoarei cu o punga de gheata la ochi. Ma duc la el si fac o fata gen "Offf, esti de speriat"

- Ce ai mai facut acum Kevin ?
- M-am luat la bataie cu un tampit de copil de la mine din clasa.
- Daca tu ai ochiul vanat, sper ca el nu mai are dinti in gura acum.
- Wow, as fi vrut si eu o sora ca tine.
- De ce ca sa faci incest ?!

Ma intorc spre Kevin si apoi intru in biroul directoarei care separe ca este ca un vulcan, gata sa erupa si, asaa si facut...
Aceasta a inceput sa imi spuna ca este un monstru dar tot nu m-a intrecut pe mine, ca pana la sfarsitul anului ajunge o pramatie si mai rea, si tot felul de chesti, dar ceea ce m-a deranjat a fost...
"Nu ati fost in stare sa va cresteti fratele cum se cuvine !"
In acel moment m-am ridicat de pe scaun si am inceput sa ii reprosez si eu cateva directoarei enervand-o la culme, aceasta aproape dandu-mi o palma insa Eiden a intervenit si a prins-o de mana pe aceasta chiar inainte de a face contact cu obrazul meu.

- O fi Jons o pramatie, insa stiu ca nu aveti voie sa loviti un elev care nu face parte din institutia dumneavoastra.

Directoare se calmeaza un pic si ne da pe noi afara din biroul sau, spunand ca vrea sa vorbeasca cu Jack, pentru ca el este singurul care este in masura sa intervina de aceasta data.

***

Il i-au pe Kevin si vrau sa plec insa sunt oprita de catre mama baiatului pe care Kevin la batut.

- Tu vezi ce i-a facut monstru asta de frate al tau fiului meu ?
- Da, dar si fiul tau n-ar fi trebuit sa injure persoanele mai mari decat el.

In acel moment, pe fata acelui parinte pot vedea doar ura si dispret, ne ura dar mai mult pe mine deparca eu as fi fost vinovata de tot. Vad cum mana sa se rodica gata, gata sa ma loveasca...oare ce au oameni acesti astazi, chiar toati vor sa imi traga o palma ?... Aceasta a fost blocata de catre el, incasand-o pentru mine. In acel moment, sotul femeii o i-a pe aceasta de acolo. Puteam vedea ca ea acum a ramas surprinsa si nu intelegea de ce Eiden s-a bagat pentru mine, a doua oara. La fel ramasesem si eu pentru ca nu mai stiam ce sa cred. Il i-au pe Kevin de mana si il duc acasa, eu intorcandu-ma cu el la scoala.
Sus In jos
https://ficuri13.forumgratuit.ro
5adistic
Administrator
Administrator
5adistic


Mesaje : 345
Data de inscriere : 24/08/2013
Localizare : În spatele tău...

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeMar Feb 04, 2014 9:43 am

Yuhuu !
Un nou capitol !
Ce drăguț a fost Eiden când a apărato pe Krysten I love you 
Dar sunt super curioasă cu privire la Eiden.
De ce face toate astea pentru Krysten când are deja o iubită ? Mă gândesc... 
Sau nu o mai vrea pe Kim ? Aștept.... 
Mor de curiozitate, așa că vreau să pui nextul cât mai repede !
Sper la scris !
Ja na Cool 
Sus In jos
Nutella>.<
Administrator
Administrator
Nutella>.<


Mesaje : 364
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Pe aici...pe net :D

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeJoi Feb 06, 2014 1:25 am

Am adus noul capitol, vor fi niste cuvinte mai urate, dar nu am vut cum sa le schimb :3
Spor la citit....a si iertati-mi greselile de tastare :|si din capitolele anterioare...


Capitolul 3



***

Sunt acasa acum si ma plictisesc de moarte. Kevin este in camera sa, iar Jack vine diseara, ca in fiecare zi, mai putin in weekend-uri cand este la munte cu iubita lui, de cele mai multe ori il ia si pe Kevin si m-a luat si pe mine o data insa am invatat ca ciocolata calda nu se impaca bine cu cineva cand este peste tot. Asa ca mai pe scurt, nu mai am voie in acea statiune. Imi indrept privirea catre ceas care arata 15:23 aproape jumate si eu nu am facut decat sa ma schimb intr-un tricou largut roz pal si cu o pereche de pantaloni scurti de sport gri, iar parul l-am prins intr-o coada, lasand cele doua suvite si bretonul meu sa atarne rebel pe fata mea, iar suvitele care erau destul de lungi sa ma faca sa ma joc cu ele. Ce era ciudat era ca la scoala eram oarecum obligate sa ne prindem parul si sa nu avem fire rebele sau cine stie ce culori tipatoare. Pai faza cu uniforma am acceptat-o, mai ales ca este draguta si imi sta bine cu ea, dar cu parul nu...este practic o crima, eu il tin mereu desfacut, mai ales ca dimineata nu il pot prinde si bretonului chiar nu am ce sa ii fac. In plus ma simnt mai bine cu el desfacut, dar pe parcursul zile mereu ma incomodeaza si de cee il am prins acum.
Sunt trezita din gandurile mele de catre telefonul meu care incepe sa sune. Vad ca pe ecran scrie Smith si ma gandesc sa nu raspund, insa mi-am dat seama ca nu ii multumisem pentru ca ma aparase asa ca ii raspund cu acest gand in minte.

- Hei, ai vrea sa vi la mine acasa ?
- Cum ?!
- Iar visai sau ce, ai uitat ca maine avem test la istorie ?

Da, uitasem de asta, mai ales de faza cu meditatul, offf voi avea mult de lucru. Spun un "Bine, vin" si inchid telefonul. Ma ridic din pat ducandu-ma la birou si incepand sa caut cartea si caietul de istorie. Le iau, imi iau si telefonul si ma imbrac cu un hanorac gri pentru ca afara era un pic racoare, cobor scarile dar inainte ii spun lui Kevin ca eu plec si sa nu distruga casa cat lipsesc pentru ca alta nu avem. Ma incalt cu ghetele mele pe care le port mereu, de un negru intens si ies din casa.

***

"Knok, Knok"

Sunt la usa lui si astept ca acesta sa imi deschida, nu a durat mult ca el se afla in fata mea studiindu-ma cu privirea, nu pot sa il judec ca facea asta, pentru ca faceam si eu la fel. Era imbracat cu un tricou gri simplu, si o pereche de pantaloni negri cu taieturi si stransi un pic pe forma piciorului, iar parul sau brunet era si mai rebel acum. Acesta isi trece o mana prin fata mea, gen "Visezi" si eu imi revin.

- Jons, poate ca odata ma vei vedea gol.
- Termina cu prostiile astea.

Spun uitandu-ma fix la el si vazand un ranjet pe fata sa ca si cum ar fi multumit de raspunsul dat. Imi da voie sa intru si mergem in camera sa. Imi asez cartea si caietul pe canapeaua din camera sa apoi ma pun si eu. El vine si se tranteste langa mine, punandu-si o mana peste fata.

- Oi, haide sa incepem, nu am toata ziua la dispozitie.
Nici nu stiu de ce am spus asta, eu nu faceam nimic doar stateam in pat si admiram tavanul dar nu imi placea compania lui mai ales si pe terenul inamicului.
- Bine...
Zice oarecum dejamagit iar atunci mi-am amintit.
- Apropo, multumesc ca mai aparat astazi, si imi cer scuze ca ai primit o palma din cauza mea.
Acesta se uita mirat la mine apoi observ iar acea privirea blanda si atunci se apropie de mine pentru a-mi atinge buzele, cand vad asta pun imediat cartea pe care o tineam in mana pentru ca acesta sa se opreasca, pentru prima oara m-a ajutat la ceva serios cartea de istorie.
El se da in spate si iar avea un ranjet pervers.

- De ce nu vrei sa te sarut, doar si asta face parte din joc ?
Spune el cu o privire calma.
- Nu vreau pentru ca stiu ca esti un fustangiu si plus tu ai deja o prietena.
- Eu fustangiu, adica faptul ca am fost cu multe fete ma face fustangiu.
- Da, pentru ca ai fost in pat cu el.
- Daca ele au vrut.
"Ma uit uimita la el, adica stiu ca la cat de bun este orice fata s-ar culca cu el dar el nu vroia asta ?"
Am fost cu atatea fete pentru ca am cautat o fata care sa nu sara in patul meu de la doua vorbe perverse, dar nu am gasit.
- Si prietena mea Deniss ?
- Ea, cu ea nici nu am apucat sa vorbesc ca deja era peste mine, si la ea a fost diferit, ea sa despartit de mine dupa ce am facut sex. Ce pot spune o curva, si cele cu care am fost pana acum. Si cu Kim nu e nimic, deocamdata am o aventura cu ea.

Wow, deci pana la urma el nu este asa de badboy cu fetele, ele au vrut intai sex si apoi iubire, ce porcarie. Deniss a vrut se si-o traga cu el si atat, mama ce chestie.

- Jons....invatam si noi azi ?
- Baka....

Nici nu mi-am dat seama dar l-am luat in brate, de ce am facut asta ? poate ca am vrut sa il consolez pentru ceea ce a facut prietena mea....ii simnt mainile cum ma strang dupa o vreme, dar rup imbratisarea si incepand sa il meditez.

Povestea lui Eiden:
Ascult toat ce imi explica ea despre felul cum ea poate retine fara sa invete si cum invata cand simnte ca trebuie.

- Deci eu ca sa fiu atenta la ceea ce spune profesorul imi aleg un reper cunoscut. Daca proful spune ceva despre sa zicem Cold War, atunci incep si retin tot despre ce vorbim pentru ca imi starneste interesul, adica gasesc un lucru de care am mai auzit si aflu date despre el. Si cand invat imi imaginez ca citeste si mintea mea, asa ca citesc dublu intr-un timp scurt, dar ca sa fac asta trebuie sa ma concentrez.
"Da, si cum ar vrea sa ma concentrez cand ma pierd uitandu-ma la ea."
Smith, te concentrezi ?
- Incerc, dar ma tot gandesc la ceva si nu pot.
- Pai daca este ceva ce trebuie sa faci fa-o sau daca este ceva ciudat deseneaz-o asa nu te vei mai gandi pentru ca deja a trecut.
Cand aud asta, ma apropi de ea si imi lipesc buzele de ale sale, miscandu-le usor, separe ca acum nu a mai avut timp sa riposteze. Ii aud bataile inimii si incerc sa imi introduc limba in lacasul sau umed, dar aceasta ma impinge si rupe sarutul.

Povestea lui Kryss:
"Nu pot sa cred ca a facut asta, ce tampita sunt, cum am putut lasa garda jos ?!" imi spun toate aceste lucruri in minte, spergandu-ma la gura si rosind toata.

-Iarta-ma dar tu ai spus ca daca am ceva in minte sa il fac, iar eu la asta ma gandeam.
- Sa speram ca va ajuta, daca nu am sa te omor Smith.

Spun eu vizibil enervata de ceea ce tocmai facuse acesta dar nu pot sa spun ca nu mi-a placut, chiar as fi vrut mai mult dar orgoliul nu m-a lasat. Ma uit la acesta care imi ia caietul si vrea sa studieze de pe el.

- De ce nu iti iei caietul tau ?
- Pentru ca de pe al tau inteleg mult mai bine.

Nu am mai spus nimic si m-am apucat si eu sa invat de pe al sau. Dupa o ora de studiu in care el s-a tot plans ca nu ii place sa invete si ca e o orare, pana la urma a reusit sa retina lectiile.
L-am intrebat despre tot felul de chesti din lecti si acesta mi-a raspuns corect aproape la toate, separe ca a invatat. Imi strang lucrurile vrand sa plec, insa abia acum am observat ca afara ploua cu galeata.

- Nu ai cum sa pleci pe ploaia asta.
- Pai poate ma vei duce tu cu masina.
- Nu pot pentru ca este la atelier si nu as fi facut asta pentru ca vreau sa imi petrec timpul cu tine. Eu ma duc sa fac un dus, sa nu te gandesti sa vi dupa mine.
- Nici in gluma sa nu spui asta !
Strig eu catre el rosind toata la gandul acela.

***

Stau si astept ca ploaia asta ridicola sa se opreasca cand aud telefonul sau sunand. Incep sa il strig iar acesta auzind soneria telefonului imi spune ca pot raspunde eu. Cea care il apela era "Sexoasa" ce mai nume.

- Alo.
- Scumpule vino ca vreau sa ne-o tragem, deja sunt in calduri.
- Uh...Smith, adica Eiden nu e aici.
- Si de ce raspunzi tu la telefonul sau ?
- Pentru ca pot !
- Sti Jons, mai bine ai sta departe de el pentru ca sigur va profita de tine si dupa cum te stiu esti inca virgina.

Aceasta inchide chiar inainte ca eu sa mai spun ceva. El vine din baie, imbracandu-se cu tricoul, dar facand-o intentionat ca eu sa ii vad abdomenul lucrat si corpul sau sexy.

- Cine era ?
- Sexoasa ?! Mi-a spus ca vrea sa si-o traga cu tine si ca eu sa stau departe pentru ca vei profita de mine.
- Si tu o crezi pe ea.

"Nu stiu ce sa spun, pe de o parte o cred pentru ca acesta sar putea sa ma fi mintit cu acea poveste dar pe de alta parte nu pentru ca parea sincer cand imi spunea". Acesta se apropie incomod de mult de fata mea si se uita fix in ochi mei, facandu-ma sa tremur. Ma mai intreaba o data daca o cred, iar eu uitandu-ma in ochi sai ii raspund un "Nu" tare si raspicat, urmat de o liniste apasatoare.
Acesta se lasa parca usurat pe mine si ma i-a in brate, soptindu-mi la ureche "Ce bine ca ai incredere in mine." Rupe imbratisarea si imi arata ca afara nu mai ploua, eu zambesc si imi iau lucrurile pentru a pleca. Acesta a insistat sa ma conduca, iar eu am incercat sa ii spun ca nu am nevoie dar pana la urma tot el m-a condus. Afara era asa frumos, iar mirosul de vara amestecat cu ploaia era asa de 'perfect'.

***

Sunt in fata casei mele, luandu-mi la revedere de la el. Am intrat in casa si m-am dus in camera mea pregatindu-mi un dus lung si linistitor.
Sus In jos
https://ficuri13.forumgratuit.ro
Nutella>.<
Administrator
Administrator
Nutella>.<


Mesaje : 364
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Pe aici...pe net :D

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeSam Feb 15, 2014 1:37 am

Hei, am adus si Capitolul 4, sper ca va va placea OwO, Spor la citit !!

Capitolul 4


***

Pur si simplu nu mai inteleg nimic, Eiden ce vrea de la mine cand poate sa si-o traga cu Kim toata ziua. Poate chiar vrea sa se joace cu mine...dar nu are cum, avea o privire asa de sincera, nu ma putea minti. Nu stiu ce sa cred, mai ales ca nu imi dau seama in primul rand de ceea ce simnt pentru el. Il iubesc, vreu sa fim prieteni pentru ca ne intelegem, il vad ca pe o competitie, chiar nu stiu. Ma scufund in cada ca sa scap de gandurile astea prostesti care imi aglomereaza mintea. Dupa inca cateva scufundari, ies din baia doar in halat si ma pun in pat, asteptand parca sa vina cineva sa ma imbrace, poate Smith...Doamne ce minte perversa am, bine ca o tin ascunsa. Ma uit la biroul din camera mea si ma ridic indreptandu-ma spre el, am ridicat mana ducand-o la biblioteca micuta de deasupra sa, de unde am luat o carte destul de groasa, veche plina de toat feluri de chesti, acoperindu-i coperta neagra tot felul de abtipilde lipite acolo. Acesta era jurnalul meu si il am de la varsta de 6 ani, de cand am inceput sa scriu, chiar daca nu aveam cel mai frumoas scris eu tot imi scriam gandurile, toate amintirile avute si toate povestile imaginate, toate se aflau in acel jurnal. Il deschid, simtind un miros nostalgic dar care tot timpul ma face sa zambesc. Dau paginile ajungand pe la sfarsit. Imi iau un pix si incep sa scriu in jurnal...
"Draga jurnalule, nu stiu ce sa mai cred in legatura cu Smith, adica se comporta dragut cu mine dar pana acum cateva zile nici nu existam, sentimentul era oricum reciproc, dar ce la apucat ?. In orice caz, daca nu era jocul acela prostesc, poate ca acum nu imi mai impuiam mintea cu aceste ganduri care ma macina. Dar ce este straniu este ca vreau sa stiu, chiar daca de cele mai multe ori sunt nepasatoare si imi stiu parerea, de aceasta data nu am nici cea mai mica idee de ce sa spun. Sper ca totul sa se rezolve in curand...."
Inchid acel obict nostalgic si ma imbrac in pijamaua mea simpla gri, apoi ma trantesc in pat, dand drumul la muzica la calculator.

Povestea lui Eiden:
Am dus-o pe Kryss acasa pentru ca am vrut sa ma intalnesc cu Kim.

- Iubutule, ai venit, ai intarziat un pic dar ai venit, hai acum la mine in camera.
Sare aceasta pe mine, sarutandu-ma incontinu. Ma apuca de mana si ma trage dup ea. Eu imi trag violent mana din a ei si ii spun tare si clar ca sa inteleaga.
- Tu esti tampita.
- De ce ?
- De ce i-ai spus lui Krysten sa nu aiba incredere in mine si ca ma joc cu ea ? sti cat ma abtin acum sa nu te lovesc.
- I-am spus pentru ca nu vreau sa se apropie de tine, da, nu vreau sa i-o tragi ei, ci mie.

Ma uit la ea si vad in ochi ei disperare, fara sa imi pese de ce avea sa spuna ii spun ca ma despart de ea cu o privire relaxata si nepasatoare si am plecat de acolo auzind-o cum ma stiga.

***

Cat stralucesc stelele....Ma intreb ce face ea acum, poate doarme. Nu-mi vine sa cred ce mi-a facut fata asta, pur si simplu mi-a rasucit mintile, de cand am vazut-o protestand impotriva acelui joc, mi-a starnit interesul. Chiar daca am petrecut cu ea doar doua zile, deja ma inebuneste. Vreau sa fie a mea, dar ea se cam opune si ar fi prea brusc daca as intreba-o deja daca vrea sa fie cu mine, cred ca nici ea nu ar sti ce sa raspunda. Chiar mi-a placut sa o sarut astazi, ma simteam asa de bine si nu as fi vrut sa se termine vre-o data. Un zambet imi apare pe fata odata ce imi dau seama ca incep sa visez ca Jons.
Ajung acasa si nu pot dormi, deja imi e dor de ea...asta e foarte ciudat, stiu ca tin l ea dar nu as fi crezut ca vre-o data m-as indragosti de o persoana in doar doua zile. Chiar vreau sa ii aud vocea. Imi scot telefonul din buzunar si o sun, sperand sa raspunda.

- Da....
Aud vocea ei somnoroasa si care se aude proape in soapta.
- Te-am trezit Jons ?
- Smith, baka, de ce nu dormi la ora asta, maine avem test.
- Pai nu puteam sa dorm fara sa iti aud vocea.
- Pai daca nu ma lasi sa dorm, maine la stiri va anunta cum tu esti lovit de un tren condus pe sosea.
- Bine, bine te las sa dormi.
Apoi inchid telefonul si ma pun si eu la somn, gandindu-ma la ea.

***

Povestea lui Kryss:
Of ce dimineata, e prea de dimineata, poate ca e din cauza ca aseara m-a trezit el. Chiar a fost ciudat si neasteptat telefonul sau, si era doar ca sa imi auda vocea...deja nu mai stiu.
Ma ridic din pat si ma imbrac cu uniforma cat de incet este posibil, imi fac ghiozdanul si cobor scarile. Poate ca nu ati observat dar nu mananc la micul dejun, da, nu o fac pentru ca dupa prima ora, cantina este deschisa si ma duc si mananc acolo. In dimineata asta voi merge cu Jack si Kevin la scoala pentru ca Jack trebuie sa se duca la directoare sa vorbeasca asa ca a vrut sa ma i-a si pe mine.

***

Sunt la scoala, astazi tot prima ora am istorie si imi mai repet pentru test. Mi-am luat hanoracul roz pal din dulap pe mine pentru ca se facuse cam racoare afara, imi pun castile in urechi cautand o melodie. Simnt o mana care se lasa grea pe umarul meu. Melodia incepe sa cante, facandu-ma sa tresar un pic. Ma uit la persoana care avea mana pe umarul meu si imi dau seama ca era el.

- Inveti sau asculti muzica Jons ?
- Ambele Smith.
Spun eu cu un zambet parca triumfator. Acesta se aseaza langa mine si incepem amandoi sa invatam.

***

Foia de test sta in fata mea, si imi place mult ca prima parte este grila. Ma apuc de rezolvat lucrarea si intr-o jumatate de ora am terminat-o. L-am chemat pe prof' pentru a-i inmana lucrarea. Acesta se uita la Eiden si spune "O jumatate de ora Smith, ar fi bine sa scri ceva" Cand aud asta, ma uit in lucrarea sa si vad ca nu a scris absolut nimic, nici macar la partea grila.

- Hei, ce ai ? Ieri stiai la raspunsurile.
- Nu ma pot concentra.
In clipa urmatoare il i-au de mana pe acesta facand-ul sa roseasca un pic.
- Calmeazate !

Ma uitam fix in ochi lui. cesta si-a mutat privirea pe foaia de test si a inceput sa scrie.

***

Cat ma bucur ca sa terminat ora asta, acum de celelalte ore nici nu-mi mai fac grij. Am iesit pe hol impreuna cu Mya si am inceput sa ne plimbam. Totul era asa de simplu, parchet si pe hol care scartaia la fiecare pas pe care il faceai, iar culoarea peretilor era un alb imaculat si mai erau niste ferestre de colo colo. O atmosfera de liceu pot spune sau mai repede "inchisoare". Sunt intrerupta de catre Kim si gasca ei, care nu au ce face.

- Parca ti-am spus sa il lasi in pace pe Eiden !
- Ho nebuno ca nu i-am facut nimic.
- Atunci de ce m-a parasit....De cate ori ti-a tras-o ?!
- De nici o data, eu nu sunt curva ca tine si daca vrei sa sti, poate sa despartit de tine pentru ca te poti satisface mai nou si singura.
-Tu...

Nu mai apuc sa fac ceva ca sunt pe jos cu o urma rosie pe obraz, separe ca tot am primit o palma. Imi pun mana in zona cu pricina si Mya vine la mine urmata de el. Sunt ajutata sa ma ridic, iar el se cearta cu Kim in locul meu.

- De ce m-ai parasit pentru asta ?! Sunt de o mie de ori mai buna ca ea.
- Uita-te la tine Kim, esti patetica, nu esti cu nimic mai buna decat o curva, tu nu te compari cu Krysten. Si sti de ce te-am parasit pentru ea ?
"Cand spune aceste lucruri se apropie de mine...imi da mana de la obraz si..."
Pentru ca o iubesc !
" Ma saruta in locul atins de palma dusmanului, facandu-ma sa rosesc la auzul acelor cuvinte si la atingerea pieli mele de catre buzele sale dulci. Ma uitam le cei care se stransesera in jurul nostru cat de uimiti au ramas. El isi dezlipeste buzele de obrazul meu si se uita in ochi mei. O nu, iar acea privire dulce si blanda, toata lumea sa indeparta, iar el isi lipeste fruntea de a mea, atingandu-mi buzele cu ale sale, dezlipindu-le repede ca nu cumva sa ma deranjeze.

***

Dupa intamplarea aceea, el a vrut sa stea mereu pe langa mine dar eu il evitam din gluma, dar defapt imi trebuia putin timp sa ma acomodez cu acea ideea. Orele au trecut, mai este doar ora de desen. Profa sta la catedra si se uita la noi cum desenam.

- Doamna profesoara, pot sa ma mut cu Jons ?
- Nu Smith, stai la tine in banca.
- Eeee, va rog doamna.
- Am spus deja nu si in plus acel loc este ocupat.
- Si cum vreti sa discut cu ea ?
O liniste se asterne pana cand el incepe sa imi strige numele.

- Ce vrei Jons ?
- Asa vreti sa vorbim doamna ?
- Offf, taci odata Smith.
Iarasi acea liniste apasatoare, dar la fel ca date trecuta este sparta de catre el...

- Doamna...
- Potolestete Smith !

Toata ora a incercat sa o convinga pe doamna sa il lase sa stea cu mine in banca insa nu ii sa dat voie, poate ca a facut bine doamna pentru ca nu era inca gata sa vorbesc ceva cu el, desi m-am gandit. Acum sunt acasa si am intrat in weekend, deci Jack a plecat la munte si la luat si pe Kevin cu el, acum sunt singura acasa.
Sus In jos
https://ficuri13.forumgratuit.ro
Nutella>.<
Administrator
Administrator
Nutella>.<


Mesaje : 364
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Pe aici...pe net :D

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 12:40 am

Capitolul 5


Astazi e Sambata, ce bine deja incepusem sa ma plictisesc de atata scoala si tot ce sa intamplat in saptamana asta m-a obosit atat de mult. Cred ca el e suparat pe mine sau nu stiu ce are dar ieri nu am mai vorbit de cand am ajuns acasa. Poate ca a fost doar un joc pana la urma. Atunci de ce ar fi mers asa departe ?...mai bine nu imi mai aglomerez si in weekend mintea, sa o las sa mai respire si ea. Ma ridic de la leptop si ma azvarl in pat intrand cu fata in pernele de pe el. Deodata incepe sa imi sune telefonul, el era, am raspuns dar am ezitat un pic inainte.

- Da.
- Hei, nu vrei sa vi pe la mine ? adica...nu prea ma simnt bine de ieri si as vrea sa fi langa mine, poti veni ?
- Da, bine vin acum.

Inchid telefonul si ma indrept spre comoda pentru a-mi alege hainele fiindca era inca in pijama, se vede ca imi este lene. Imu iau o bluza cu maneci scurte, stransa la brate si larga pe corp, de un gri inchis. Imi iau o pereche de pantaloni scurti albi, imi impletesc parul si ma incalt cu ghetele mele. Imi iau castile si telefonul si ma indrept spre casa lui.

***

Nu apuc sa bat sa usa caci el deja mi-a deschis-o, avea fata palida si era putin ametit. Acesta cand ma vede isi lasa capul pe umarul meu luaindu-ma in brate. "Ma bucur ca ai venit" imi spune, iar eu rup imbratisarea, tot era ciudat sa ma gandesc ca el a spus ce simnte pentru mine in fata atatori oameni iar eu nici macar nu stiu ce simnt fata de el. Acesta se uita la mine cand rup imbratisarea cam dejamagit si spune un "Hmm..." urmat de un zambet mic si de o privire in gol.
"Offf, acum ma face sa ma simnt vinovata, cat ma enerveaza chestia asta, poate ca era mai bine sa nu fi venit si vorbeam Luni la scoala, dupa ce aveam si eu doua zile in care sa clarifit situatia"
El ma lasa sa intru si mergem in camera sa. Era draguta aceasta, avea o canapea care se facea pat, de culoare visiniu maroniu, un televizor bagat in mobila din lemn de brad de o culoare inchisa, un birou din acelasi lemn pe care avea leptopul si o colectie de filme. Avea un sifonier tot din lemn de brad pus aproape intr-un colt. Avea si el multe perne dar erau de culori inchise si deobicei se aflau pe jos. Parchetul era unul obisnuit, iar culoarea peretilor era de un bej spre maro.
Ma asez pe canapeaua care era facauta pat, iar langa mine se pune el.

- Ai mancat ceva ?
- Nu, daca o voi face voi da totul afara.

Ii pun mana pe frunte, separe ca arde, are si freba, ii vine sa vomite si tremura.

- Sti, eu nu sunt doctor dar imi dau seama ca nu esti bine. Poate ar trebui sa o chem pe Mya, ea sigur v-a sti ce sa-ti dea.
- Nu, vreau sa fim doar noi doi.

Acesta se apropie de mine, vrand sa ma atinga pe obraz, insa se opreste si se da mai in spate. Cred ca stie ca nu sunt inca pregatita pentru afectiunea sa. Apropo de Mya, tatal ei este doctor iar ea este mai mereu pe langa el vrand sa invete pentru a deveni si ea, de aceea in timpul liber nu prea iesim. Ma uit la Eiden care se ducea la leptop putin ametit si da drumul unei melodi.

- Imi place melodia asta dar nu am stiut cum se numeste.
Acesta sta intins in pat cu spatele la mine. " Offf, chiar ca ma simnt vinovata, adica el se simnte rau iar eu nu fac nimic ca sa il fac sa se simnta bine, nici in brate nu il iau macar, ce-i cu mine"
Imi scot telefonul din pantaloni si o sunt pe Mya, o intreb ce ar trebui sa fac, iar aceasta imi spune cu exactitate.

- Eidan, stiu ca esti trist ca eu nu ati arata ceea ce vrei...dar, ummm...inca nu ma pot acomoda cu ideea ca tu ma iubesti.
- De ce ? sti ce, las-o balta. Pana la urma, poate a fost o prostie sa ma indragostesc.
- BAKA ! nu spune asta.
Spun eu cu frica in glas, simtindu-ma depasita de sitoatie nu am mai rezistat si am inceput sa plang. El se uita la mine, si se ridica din pat, luandu-ma in brate si mangaindu-ma pe cap.

- Hai nu mai plange, iarta-ma. Doar ca am si eu nevoie de cineva care sa aiba grija de mine, si...
- Pai eu de ce sunt aici.
Spun eu stergandu-mi lacrimile si uitandu-ma la el.

Acesta imi da drumul si se pune din nou in pat. Eu ma indrept la bucatarie unde ma apuc sa storc niste lamai si le amestec cu putin zahar, facand o limonata mai acra pe care i-o dau lui pentru ai opri senzatia de voma. Acesta cand ma vede, nu are nici o expresie pe fata, doar bea ceea ce am pregatit si apoi se intinde din nou in pat.
Scot din sifonierul sau paruri, pentru al incalzi pentru ca tremura de la frisoane. Cand ma intorc spre el, ii intalnesc privirea care ma studia cu grija, dar se muta in jos cand o intalneste pe a mea. Eu oftez usor apoi ma apropi de el si il invelesc cu doua paturi.

- Hmm .... cea mai spus Mya ca trebuie sa fac, a da...un masaj cu spirt.
"Am fugit in baie de unde am luat spirtul si m-am inrors intr-o clipa"
Eiden, umm, ar trebui sa iti dai tricoul jas acum.
"Nu apuc sa termib caci el deja nu mai are tricoul pe el, ceva ma deranja si acel ceva era privirea lui nepasatoare. Incep sa il masez, apoi ma duc si ma spal pe maini.

***

- Nu iti este foame ? Haide sa vedem ce ai de mancare prin frigider. Ar trebui sa mananci un iaurt sau sa bei lapte dupa spusele lui Mya.

Intru in bucutarie si deschid frigiderul, separe ca este gol. Ma intorc in camera si ii spun lui ca ma duc pana la magazin.

***

Povestea lui Eiden:
Cat as fi vrut sa simnta si ea ceea ce simnt eu. Chiar ma doare asta, dar cel mai tare ma doare ca nu ma lasa nici sa ma apropi de ea prea mult. Chiar ma simnt mai bine cu ceea ce mi-a facut dar cred ca prezenta ei si o imbratisare de la ea m-ar fi facut si mai bine. O astept sa se intoarca de la magazin, poate ca nu se va supara asa de tare.

***

Povestea lui Kryss:
M-am intors de la magazin, nu am luat decat un iaurt mare si niste covrigei. Intru la el in camera si il vad stand pe marginea patului, acum se uita la mine si nu ma mai scapa din ochi. Pun covrigi pe masa, iar lui ii dau iaurtul pentru al manca, acesta imi multumeste cu o voce aproape in soapta.

- Kryss, m-ai bine te-ai duce acasa, adica as vrea sa fiu singur plus ca te-am deranjat pentru o prostie.
- Ce tot vorbesti acolo ? Faptul ca un prieten se simnte rau nu este o prostie si oricum nu faceam nimic. Nu voi pleca, poti fi singur si in compania mea.
- Asta sunt eu pentru tine, doar un prieten ?
- Ummm....nu prea stiu...adica.
Ii vad privirea dejamagita si vreau sa ii spun ca inseamna alt ceva pentru mine dar habar nu am ce, nu stiu daca il iubesc, si nu vreau sa ii spun asta daca nu sunt sigura, stiu ca ii calc in picioare sentimentele dar chiar nu imi pot bate joc de el spunand-ui ca il iubesc cand nici macar nu stiu ce inseamna sa iubesti, dar stadiul de prieteni este mult prea jos, a depasit acel prag el, dar... off, iar visez...

- Sti, poate ar trebui sa te odihnesti pentru a te simnti mai bine.

Acesta termina de mancat si se intinde in pat, nu prea vroia sa doarma, statea cu mana peste fata si pur si simplu incerca sa se relaxeze. Chiar ma simnteam vinovata pentru starea sa, ce ar trebui sa fac ? Stiu ce ii lipseste... !
Ma intind si eu in pat langa el si ma uit incontinu sa vad daca face vre-o miscare. Statea pur si simplu, m-am apropiat de el si l-am luat in brate, stand cu capul pe pieptul sau. Acesta ma apuca de mana si ma trage ajungand sa stm fata in fata. Se uita la mine cateva secunde apoi se da intr-o parte ajungand peste mine. Imi era un pic frica dar parca stiam ca nu ma v-a rani. Asi pune a mana langa capul meu si pe cealalta pe obrazul meu, inca putin vanat de la facepalm-ul primit, acesta facandu-se rosu ca focu, inima imi batea foarte tare si simnteam ca vrea sa imi sara din piept. El se apropie mai mult, si mai mult, si mai mult de fata mea, buzele noastra aproape atingandu-se. Isi misca usor buzele atingandu-le usor pe ale mele. Eu imi intre deschid buzele, lasand-ul sa ma sarute. Acesta facea miscari usoare si pasionale, rupe sarutul si se ridica de pe mine.
Ma ridic si eu si ma uit la el. Acesta isi musca buza de jos parca regretand ca mi-a parasit buzele.

-Parca ziceai ca ar trebui sa dorm.
In sfarsit vad zambetul acela din nou. Asta e Eiden. El vine langa mine si ma saruta pe frunte apoi ma intreaba daca vreau sa dorm si eu ca sa nu ma plictisesc, pentru ca nu vroia sa plec. Am dat aprobator din cap, apoi ne-am pus sa dormim.

***

Auu, ce ma doare capul. Ma uit la el care avea tricoul ridicat si era cam racoare in camera, vad ca era vre-o zece noaptea, ma apropi de el pentru al inveli cu patura mea. Aceata ma prinde de talie si ma baga sub el, inca dormaind. Eu ma rosesc si vad ca acesta se trezeste si se uita la mine, apoi se lasa usor peste trupul meu. Respiratia lui imi incalzea gatul iar un sarut scurt a fost pus pe acesta. Am stat imbratisati o vreme, apoi ne-am ridicat amandoi.

***

Deja nu mai aveam cum sa adorm asa ca am stat amandoi si am inceput sa povestim intamplari din copilaria noastra.


Am adus si acest capitol...sper c ava va placea Smile
Sus In jos
https://ficuri13.forumgratuit.ro
Krystal
Moderator
Moderator
Krystal


Mesaje : 591
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Unicornia

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeDum Apr 13, 2014 2:22 am

Nu exista cuvinte...doar N.E.X.T <3
Sus In jos
Nutella>.<
Administrator
Administrator
Nutella>.<


Mesaje : 364
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Pe aici...pe net :D

Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitimeMier Aug 20, 2014 6:45 am

Am sa inchid acest fan fic pentru ca nu il mai pot continua... am pierdut continutul capitolelor urmatoare si nu il pot rescrie asa din minte si sa fie la fel. Imi cer scuze.


Fall in Love Post-83-1270137655
Sus In jos
https://ficuri13.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Fall in Love Empty
MesajSubiect: Re: Fall in Love   Fall in Love Icon_minitime

Sus In jos
 
Fall in Love
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Love problems. Life problems.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Be Original :: Ficuri originale :: Ficuri abandonate-
Mergi direct la: