Be Original
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


We are a team and we will always be together for better or for worse ...
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Un forum dedicat tuturor fanilor anime și fan fiction din România. Alătură-te și tu în familie !

 

 Désolé ...

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Alice.
Membru
Membru
Alice.


Mesaje : 23
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Does not matter

Désolé ... Empty
MesajSubiect: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitimeLun Aug 26, 2013 2:45 pm

Hello, acest fic mai este postat pe alte site uri. Sper sa va placa.


Désolé





Capitoul I



-De ce imi faci asta? Eu …
-Nu am de ales, pustiule.
-Nu ma parasii, te rog! Eu te iubesc, iar tu ma iubesti, asa-i?
-Tu nu stii cum este viata. Ai doar cinsprezece ani, viata ta acum incepe, nu o poti risipii cu o femeie de patruzeci si cinci de ani. O sa intalneti fete, fete frumoase, tinere … cu ele o simti ca traiesti.
-Eu te vreau pe tine …
-Atunci cand ne vom revedea … vei fii un barbat in toata firea, iar eu … o baba acra satula de viata.
 
Chicoteste pentru cateva secunde, apoi ma saruta apasat pe frunte.  Inghite sec apoi ma strange strans in brate. Mi-a vorbit cu simplitate, sinceritate si fara ingamfare. O sa-mi fie dor de toate astea, de ea … ea era totul pentru mine. Sentimetle nu pot disparea dupa noapte, eu o iubeam. Dar cred ca relatia sa bazat doar pe s*x. Imi da drumul , apoi ma saruta pe crestetul capului. O priveam cum isi impacheta lucrurile, am incercat sa o opres, dar a fost in zadar. Vrea sa plece, departe de mine, departe de tot ce a fost intre noi. Nimic nu o mai opreste. Ochii mi se umezira, nu doream sa plang, nu in fata ei, ce va crede.
 
-Pustiule … doar n-ai sa plangi, nu?
-N-nu … barbatii nu plang.
-Gresesti.  Chiar si barbatii mai plang cate odata.


Atunci pufnesc in plans, nu doream sa plece, eu voiam sa ramana, aici cu mine, pe vecie. Amandoi, sa ne iubim pe vecie. Dar stiam ca acesta era doar un vis, un vis care nu se va implinii niciodata. Oare … de ce a foat cu mine, doar pentr s*x, doar ca sa se distreze, atat. Sunt foarte derutat, nicioadata nu mi-a spus de ce si-a petrecut ultimele luni aici … cu mine. Cu un mucos de cinsprezece ani, pe care nu l-a iubit niciodata. Lacrimile mi s-au uscat pe obraji, afara ploua de aproximativ doua ore. Ea continua sa isi impacheteze lucrurile. Se opreste pentru un moment si ma priveste. Ofteaza sonr si se apropie de mine.
-Nu mai fii trist. Nu ai motive.
Imi mangaia parul si ma privea cu mila, m-a saturat de asta. Toata lumea ma considera un copil, de ce? Nu mai sunt un copi. Am incept sa mai fiu un copil atunci cand am intalnito.


-Cu cine o sa pleci?
-Cu sotul meu.
 
Inchid ochii pentru cateva secunde aoi ii redeschid. Ma uitam la ea socat de tocami ce spusese.Ma privea trista. Se ridica de pe pat, si se indreapta spre usa.
 
-Imi pare rau, Sasuke.
 
*
(Dupa un an)
 
Numai un dobitoc se poate mania pe altii. Oare,  o sa ma comport mereu ca un copil? Cand am sa deprind bunul obicei de a nu le darui din sufletul meu oamenilor astora decat exact pentru cat ma platesc? Daca vreau sa ma bucur si de respectul lor  si de al meu.  Ah, mai sunt cinci minunte, simt ca ma sufoc.  De ce ma aflu in starea asta? Toace acele sentimente … nu au disparut. Ah, ma comport ca un mucos. Nu! Numai, nu mai vreau asta! M-am saturat. Priveam cu atentie in jur, totul era intact. Inghit sec si ma ridic in picioare. Nu mai are rost. Totul s-a schimbat. Veneam aici in fiecare saptamana … voiam sa stiu faca va revenii, dar camera era goala mereu, mereu si mereu. Ies din apartament, alergam pe strada ca un tembel. Nu cred ca am sa mai ma indregostesc niciodata.  Ajung in fata unui bloc, urc sacrile rapid si bat cu putere intr-o usa de lemn masiv. Usa se deschide cu un scartai insuportabil. O fata de cinsprezece ani apare in fata mea, zambeste lar si imi sare in brate


-Ai venit! Tu chiar ai venit …
- Da … cum spui tu. Haide sa intram, este frig afara.
 
Apartamentul era unul de fite, cu toate cele. Ea nu se dezlipise de mine. Simteam ca ma sufoc.
-Parintii mei nu sunt acasa. Deci suntem doar noi doi … singuri.
Zambeste strengar apoi ma saruta apasat pe buze. Se deslipeste de mine. Zambea in continuare. Obrajii ei, de obicei palizi, acum I s-au imbujorat in culorile cele mai vii.Fata aceasta hiar era naiva, si se vedea cat de colo ca e tulburata, un simtamant de jena  si chiar de manie ii intuneca seninatatea atanca si mai presus decat toate intersele vulagre ale vietii, seninatatea care dadea atata farmec infatisarii ei ingeresti.



-Mi-a fost atat de dor de tine. N-ai habar cat de mult mi-ai lipsit.
-Si mie mi-a fost dor de tine.


Ma simt muradar, sunt un nenorocit, imi bat joc de ea. Nu o iubesc, ea ma adora, vad asta. Simt asat. De cate ori facem s*x ii simt emotia, dragostea, totul. Sunt un nenorocit, am ajuns sa fiu exact ca si “ea” . Isi face iluzii cu mine, ah, o sa sufere exact ca si mine.


-Sasuke, ce s-a intamplat? Te vad schimbat, mai rece. Ce s-a intamplat? Spune-mi, te rog.
-Nimic, nu trebuie sa fii ingrijorata, ma simt bine.
-De ce ma minti?
-Nu te mint! Am spus ca ma simt perfect!
-Sasuke … eu te iubesc, si nu vreau sa te pierd.
-Nu  ma vei pierde, si eu te iubesc pe tine.


Uram sa o mint, dar déjà devenea o obijnuinta. Sper ca totul sa schimbe. De ce oare a aprut in viata mea? Nu mai supor nimic.
 
-Trebuie sa aflii ceva.

Sus In jos
Andrada :*
Critic
Critic
Andrada :*


Mesaje : 200
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : O lume perfecta, unde fiecare vis poate deveni realitate.

Désolé ... Empty
MesajSubiect: Re: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitimeLun Aug 26, 2013 11:08 pm

Hey, dear!
hmmm, ce sa spun eu despre acest fic?:?: 
Este genial, absolut fantastic. l-am mai citit inainte sa imi fac cont pe alt forum, iar acum sut atat de mandra de mine ca pot lasa un com.:cherry: 
Vreau sa stiu, cine era acea fata, ce are Sasuke sa ii spuna. Cine era femeia aceea ce 40 de ani???
Mi-a placut totul la el, sentimentele au fost descrise grozav, chiar daca au fost putine.:affraid: 
Dar m-ai dezamagit, ma asteptam la un capitol mai lung.:study: 
Adu nextul ca de nu te bat (glumesc)!

Ahhhh, suspansul si misterul asta ma omoara.:scratch: 

Era sa uit. Anunta-ma si pe mine cand postezi urmatorul capitol.
Dady de :*
Sus In jos
Erin.
Helper
Helper
Erin.


Mesaje : 154
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Accel World

Désolé ... Empty
MesajSubiect: Re: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitimeMier Aug 28, 2013 3:50 pm

Hello Alice.
Pentru inceput imi place.
E chiar interesant.
Bietul Sasuke...imi pare rau pentru ce i s-a intamplat.
Parasit de persoana pe care o iubea...
Am trecut prin asta...doar ca eu n-am lasat-o sa plece. Smile)
Am facut toate nebuniile posibile si chiar daca i-am gresit mult nu m-a lasat.
Ei, cam deviez de la subiect.
Deci, astept cu nerabdare nextul si sper sa ma anunti.
C'ya! ^.~
Sus In jos
5adistic
Administrator
Administrator
5adistic


Mesaje : 345
Data de inscriere : 24/08/2013
Localizare : În spatele tău...

Désolé ... Empty
MesajSubiect: Re: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitimeJoi Aug 29, 2013 2:29 am

Waw , ăsta da fic ! Îmi place foarte mult cum descrii şirul întâmplărilor. Ai talent. Vreau să văd ce se va întâmpla în capitolul următor. Îmi trimiţi un mesaj privat ? Mulţumesc :*
Sus In jos
Krystal
Moderator
Moderator
Krystal


Mesaje : 591
Data de inscriere : 23/08/2013
Localizare : Unicornia

Désolé ... Empty
MesajSubiect: Re: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitimeVin Aug 30, 2013 5:59 am

M-ai dat gata ! Atata emotie si nici nu mai am cuvinte. Din primele randuri citite mi-am dat seama ca este un inceput reusit. Sunt curioasa de ce se va intampla, asa ca te rog posteaza next-ul cat mai repede! Te rog sa ma anunti si pe mine daca vrei. Iti urez spor la scris si la idei!
Sus In jos
5adistic
Administrator
Administrator
5adistic


Mesaje : 345
Data de inscriere : 24/08/2013
Localizare : În spatele tău...

Désolé ... Empty
MesajSubiect: Re: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitimeSam Dec 28, 2013 11:58 am

Topic închis din cauza inactivități !
Alice , dacă vrei să mai postezi în acest topic , trimite-mi un MP.
Până atunci ,
Désolé ... Post-83-1270137655
Sus In jos
Continut sponsorizat





Désolé ... Empty
MesajSubiect: Re: Désolé ...   Désolé ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Désolé ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Be Original :: Fan fic SasuSaku :: Ficuri abandonate-
Mergi direct la: